top of page

Soutěž družstev - výsledky a preview II.

Hezkou neděli, pokračujeme v sumáři výsledků a preview našich družstev. Článek vychází jednou za dvě neděle, máme tedy za sebou další kola zápasů, ale i turnajů v pauze. O tom bude pojednávat následující článek, který vyjde později. Pojďme se nyní společně podívat, jak se našim družstvům dařilo, zda se jim podařilo naplnit ambice a zda došlo na překvapení?! __________________________________________________________________________________________ Prvním týmem v rozboru budou tradičně dospělí. Áčko dospělých mělo otevřenou cestu v boji o postup do vysněné KP. II třídy. Cesta vedla přes silný Spartak Jihlavu. Minulou sobotu se svedla bitva o prvenství ve skupině, Jihlava přijela s oslabenou sestavou. Bohužel dospělí prohráli nejtěsnějším možným výsledkem 4:5, možnosti se tedy výrazně zkomplikovaly! Pauza o tomto víkendu snad dospělé povzbudí a příští víkend naváží vítězně se silným soupeřem z Okříšek! "Držme společně palečky týmu okolo Václava Palečka." __________________________________________________________________________________________

Dorostenci začali velmi dobře, povedl se jim první zápas, druhý prohráli, ale skupina vypadala stále zajímavě. Čekal je zápas s TC Brnem. Ani přítomnost Filipa Piechuli nepomohla k vítězství a dorostenci tak prohráli 2:7 z pohledu domácího Brna. Pauza pomůže k uzdravení Tomáše Kršky a přípravě ostatních dorostenců a další zápas už bude vítězný! Věříme tomu. Podpořme doma dorostence proti 1. týmu tabulky, BORS Clubu Břeclavi. V neděli na značkách! :) __________________________________________________________________________________________

Starší žáci měli první víkend volno, poté přehráli doma hráče z Kunštátu. Moravský Krumlov byl soupeřem pro minulý víkend a stal se i prvním přemožitelem žáků. Opět jsme prohráli 4:5 a začal to být smolný tenisový víkend. Nyní si mohou starší žáci spravit chuť na domácí půdě proti Sokolu Bedřichovu. Poslední květnová sobota bude ve znamení náprav těsně prohraných zápasů! __________________________________________________________________________________________ Mladší žáci bojují na dvou frontách, v KP. I a KP. II. A tým pošilhával po postupu do nejlepší ligy mladších žáků v jihomoravském tenisovém kraji. V cestě jim stál silný Spartak Jihlava a jak byste si tipnuli, že to tak mohlo dopadnout?!"Pokud Vás napadl výsledek 4:5, máte pravdu!" Ano, bohužel naši mladší žáci prohráli a tak musí čekat na případné zaváhání Jihlavy. Tento víkend mají volno a další, zároveň poslední zápas je čeká tedy na začátku června. B tým mladších žáků si vedl ve své soutěži velmi dobře. Jedna výhra a jedna prohra jim stačila na prozatímní druhé místo v tabulce a vyhlíželi další zápas z poklidných vod. "Tišnov B" by se mohl jevit jako těžký soupeř, ovšem naši žáci byli jiného názoru a smetli "béčko Tišnova" v jasném poměru 7:2! Nyní je čeká Spartak Jihlava B, pevně věříme v odplatu našich dospělých i mladších žáků A! Jihlavský celek bude mít ovšem výhodu domácí půdy. __________________________________________________________________________________________

Baby tenistům se také rozjela soutěž a čekalo je mnoho těžkých zápasů, zejména naše Áčko, které bojuje o udržení v lize. Nicméně se jedná o souboje s těžkými váhami, konkurovat AGROFERTU Prostějov, BORS Clubu Břeclavi a TC-ŽLTC Brnu je nad silami našich šikovných tenistů a pokaždé obdrželi porážku s výsledkem 0:6. Teď je potřeba míti hlavu vzhůru a jít dál, zápas od zápasu. Notná dávka zdravého sebevědomí se nám bude do dalších zápasů jistě hodit. Např. další víkend proti TK Zlínu a HTK Třebíči!

Baby B svůj první zápas proti Třešti zvládli na výbornou, porazili je 4:2. Do dnešních zápasů tak šli z velmi výhodné pozice.

Dnes je čekali celky Spartaku Jihlavy a HTK Třebíče. S Třebíčí se naši hráči poradili s přehledem 6:0, Jihlava však ukázala svoji kvalitu a ta vyhrála v poměru 6:0 z pohledu hostů. Zápasy to ovšem byly velmi pěkné a Baby tenisté se tak nemají rozhodně za co stydět. Příštím soupeřem budou týmy A, B TK Třebíče. Podaří se vyhrát i nad konkurencí HTK Třebíče? Nechme se překvapit. :)

__________________________________________________________________________________________

Mini tenisté začali vítězstvím o lepší skóre nad Spartakem Jihlavou a jsou zatím jediným týmem, který jihlavský celek letos porazil. Další zápas prohráli 3:5 s TC-MJ Líšní. Po dobrém začátku přišel sobotní trhák, 2x 8:0 pro Žďár! Ani HTK Třebíč, ani SK Tenis Tišnov neměli sebemenší šanci a poznali tak perfektně sílu žďárského týmu! Je potřeba udržet vítěznou formu i do posledního zápasu mini tenistů proti TK Třebíči. Ten se však bude hrát až 10. června. __________________________________________________________________________________________ Všem týmům děkujeme za bojovnost a nasazení, jen tak dál!

S pozdravem a přáním úspěšného týdne, Adam Odvárka Tenis Žďár n. S.

Comments


bottom of page