top of page

Nedělní toulky po úspěších žďárských družstev - 9. díl

Hezkou neděli všem,


vítejte u dalšího a zároveň pro tuto sezónu posledního sumáře úspěchů a krásných zážitků našich družstev, konkrétně u devátého dílu. Devátý víkend družstev je za námi a my se společně můžeme podívat na to, zda se mladším žákům B podařilo postoupit do vyšší soutěže, zda se podařilo dospělým B udržet soutěž a jak si ve finále vedli naši dorostenci ?! Nesmíme také opomenout naše mini tenisty v oblastním finále! Tento víkend nás reprezentovalo celkem 7 družstev. Dospělí A měli pouze teoretickou šanci na postup. Čekalo se na případné zaváhání Jemnice. Ta smetla HTK Třebíč 9:0 a pohlídala si tak postup po KP. II. Žďáru nepomohla ani vysoká výhra 8:1 proti svému poslednímu soupeři - tím byl Slavoj Polná. Dospělí B řešili opačné trable. Nutně potřebovali vyhrát poslední zápas, proti domácímu STK Okříšky, aby udrželi soutěž. Nicméně soupeř neponechal nic náhodě, na domácí půdě byl v kompletní sestavě, tím pádem nedal dospělým B šanci. Celkové skóre dopadlo 7:2 z pohledu domácího družstva.


Starší žáci měli svoji poslední šanci na výhru v soutěži. A zadařilo se. Starším žákům se podařilo vyhrát 5:4 proti SK Tenis Tišnovu a zlepšili si tak rozhodně náladu a sebevědomí. S největší pravděpodobností jim bohužel tato výhra sestup neoddálí. Mini tenisté možná prožili nejlepší den svoji dosavadní tenisové kariéry. Čtveřice "miníku" nás jela reprezentovat na oblastní finále mini tenistů, které se konalo již tradičně ve Znojmě. Na základě vítězství v tabulce, byli naši mini tenisté nasazení. Celkem hrálo 12 týmu, oni měli jasné čtvrtfinále. V něm narazili na TK BORS Club Břeclav. BORS se nestal překážkou, a tak jsme se po výhře 6:2 dostali do semifinále. Už to byl sám o sobě nadějný a krásný výsledek. V cestě do finále nám stál domácí oddíl TK Znojmo. "Čekali byste drama? Ani omylem!" 7:1 pro naše mini tenisty. Finálová bitva byla o poznání těžší a naneštěstí se nepodařilo tuto pohádku dotáhnout do zdárného konce. TK AGROFERT Prostějov se stal vítězem oblastního finále Jihomoravského kraje, když porazil TJ Žďár nad Sázavou 7:1.


Úspěšní mini tenisté ve Znojmě! V obvyklém složení: Nela Musilová, Matyáš Dvořák, Filip Stehlík, Matěj Tlustá a kapitán týmu Zděněk Musil.


Moc gratulujeme našim mini tenistům za vzornou a ukázkovou reprezentaci našeho oddílu. Přejeme jim mnoho dalších úspěchů!!


Neděle byla z pohledu tenisu neméně napínavá. Dorostenci A potřebovali vyhrát a zároveň se spoléhat na zaváhání Spartaku Jihlava. První úkol se jim podařil zdárně, svůj zápas vyhráli 7:2 nad SK Tenis Tišnovem a zároveň se podařilo zaváhat Spartaku Jihlava. Prohráli 6:3 s HTK Třebíčí a na základě této prohry naši dorostenci postupují do KP. II. !!! Moc gratulujeme!! Dorostenci B vyjeli v nekompletní sestavě do Sokolu Letovic a prohráli 3:6. I tak se jejich sezóna dá považovat za úspěšnou. Mladší žáci A měli zaslouženou pauzu. Pro ně skončila sezóna družstev minulým týdnem.

Mladší žáci B bojovali v Tišnově o postup do vyšší soutěže - KP I. Jejich postavení v tabulce bylo totožné jako u "dorostenců Áčka." Potřebovali nutně vyhrát vysokým skóre proti Tišnovu a zároveň spoléhat na zaváhání soupeře, TC Brno C, se kterým bojují o postup. TC Brno C nezaváhalo a porazilo vysoko 9:0 Lanžhot. Naši hráči svedli skvělou bitvu s Tišnovem a nyní čekáme na informaci o výsledku. Informaci máme a je perfektní!! Mladším žákům se podařilo postoupit do KP. I. Moc jim gratulujeme ke skvělému výsledku!!


Baby A, B měli také, stejně jako mladší žáci A, zaslouženou pauzu! Všem týmům děkujeme za účast, gratulujeme ke krásným výsledkům a začínáme se pomalu těšit na další tenisovou sezónu družstev! S přáním hezkého dne, Adam Odvárka Tenis Žďár

コメント


bottom of page