top of page

! Mládí vpřed !

Dobrý den, vítáme Vás u pravidelné středeční rubriky, úspěchů našich šikovných hráčů a hráček!

Minulý víkend se opět vyrojilo mnoho skvělých výsledků a zajímavých zápasů. Tentokrát začneme od nejmladších. Konkrétně se podíváme na úspěch z řady mini tenistů. __________________________________________________________________________________________ Terezka Tlustá vyrazila na svůj další turnaj a opět se jí zadařilo na výbornou. Na turnaji ve Svitavách, kam se přihlásilo celkem 10 hráčů, ! bojovala Terezka statečně v každém zápase a skončila na skvělém 3. místě ! Jedná se o druhý super výsledek na dvou turnajích za sebou.

Terezka Tlustá s pohárem za 3. místo ve Svitavách! __________________________________________________________________________________________ O další skvělé umístění si připsalo duo baby tenistů, také na turnaji ve Svitavách! Do turnaje se prezentoval Filip Stehlík a Emma Kuřátková. Oběma se dařilo v základní skupině, shodně skončili na 1. místě a v pavouku měli pozici favoritů. Emma bohužel prohrála první zápas a tím pádem i možnost o umístění v první čtyřce. Nicméně následující dva zápasy těsně vyhrála ( 7/6 a druhý 7/5) a ! se tak umístila na celkovém 5. místě ! Filipovi se podařilo bez větších problémů postoupit do finále, kde ho čekal soupeř ze skupiny. Tam si s ním Filip poradil, porazil ho 6/2. Stejný výsledek se bohužel neopakoval ve finálovém utkání, ! Fíla těsně podlehl 4/6 a umístil se i tak na parádním 2. místě !

__________________________________________________________________________________________

Nyní se zastavme u mladších žáků, protože i zde se toho událo dost a naši svěřenci uhráli perfektní výsledky! Pojďme pěkně popořadě...


Většina mladších žáků vyrazila na turnaj do Havlíčkova Brodu a to již skoro tradičně přináší úspěch samo o sobě! Z chlapců se prezentovali: Jan Zíta, Jakub Hromádka, Adam Štěpánek, David Kočí a Jan Mlynář. ! Z výše jmenovaných se nejlépe zadařilo ve dvouhře Kubovi Hromádkovi, který prohrál v semifinále a ve čtyrhře nenašli přemožitele Honzík Zíta s Ivem Jilečkem z Jihlavy. !

__________________________________________________________________________________________

Z dívek se na turnaji objevila Sára Špačková. Coby nasazená trojka naprosto dominovala celým turnajem, jak ve dvouhře, tak čtyrhře a zkrátka ovládla turnaj ve všech kategoriích! ! Ve dvouhře prolétla celým pavoukem jako blesk a po vítězství 6/4, 6/3 ,nad nasazenou jedničkou turnaje, zvedla nad hlavu titulový pohár! A ve čtyřhře byla cesta za titulem ještě jednoznačnější a celkový výsledek byl naprosto přesvědčivý !


Vítězka turnaje Sára Špačková s finalistkou Hanou Votavovou na turnaji v Havlíčkově Brodě.

__________________________________________________________________________________________ Své dovednosti si chtěl také vyzkoušet Jakub Fiala na turnaji starších žáků v Brně. Pro Kubu se jednalo o první turnaj starších žáků a tak asi sám neočekával nějaký větší úspěch.

Zadařilo se však na první dobrou a celkový dojem z turnaje byl rozhodně pozitivní.

! Celkové semifinále ve dvouhře a druhé místo ve čtyrhře byl parádním výsledkem pro Kubu a průlomovým turnajem do starších žáků !


Kuba Fiala s pohárem za 3. místo ve dvouhře!

__________________________________________________________________________________________ ! Všem našim hráčům děkujeme skvělou reprezentaci oddílu, naprosto skvělé výsledky a neskutečnou formu v probíhající sezóně !

-- S přáním pěkného týdne, Adam Odvárka Tenis Žďár

Comments


bottom of page