top of page

! Družstva aneb cesta k úspěchu IV. !

Krásnou neděli, vítáme Vás u další aktuality o úspěších našich družstev. I díky delší pauze mezi články, se družstva přehoupla do své druhé poloviny. O první pauze se také hrály přebory mladších žáků, kde naši hráči sklidili také veliké úspěchy!!! O nich budeme psát v následující aktualitě. Teď je potřeba se naplno věnovat družstvům.

__________________________________________________________________________________________

Od minulé aktuality oběhly 3 týdny, dvě soutěžní utkání. U dospělých se udály dva zápasy. Oba se hrály doma a oba skončily bohužel rozdílným výsledkem. V prvním zápase jsme hostili Třešť, kde se jednalo o jednoznačný zápas a výsledek tomu odpovídal, 9:0! V sobotu přijeli soupeři z Okříšek, jedni z největších rivalů pro nás dospělé. Zápas se nám úplně nepodařil, přispěl jsem k prohře i já, protože jsem nezvládnul 2. a následně rozhodující set ve dvouhře a také jsme prohráli rozhodující čtyřhru a celkově jsme prohráli tím nejtěsnějším možným výsledkem, 4:5 proti Okříškám. Zatím máme bilanci 2/3.


Dospělí po zápase s Třeští: Václav Paleček, Lukáš Čepl, Adam Odvárka, Filip Piechula a Veronika Havlíková a Monika Kluchová.


Dorostenci potřebovali alespoň jednou a čekala je těžká cesta. Prvním soupeřem byli dorostenci z Tišnova a tento víkend jeli naši dorostenci do Brna Líšně. S Tišnovem to byla těžká zkouška, která se nepodařila splnit a 1/8 tento fakt jenom podepsala. Větší naděje měli naši hráči tento víkend v Brně, jeli v plné sestavě. Opět při nás nestálo i nejmenší štěstí a z Brna si vezeme porážku 4/5. Dorostenci mají zatím bilanci 1/4 a musejí alespoň jednou vyhrát, aby se udrželi v KP. II třídě.


Starší žáci jsou naopak na vlně pozitivna a můžou se těšit z prvního místa v tabulce. Ve dvou víkendech sehráli naši žáci obě utkání s týmy z Brna. První zápas se hrál na ŽLTC Brnu D. Bez sebemenšího zaváhání si poradili naši tenisté s tímto úkolem a výhrou 8/1 potvrdili formu. V sobotu na domácích kurtech hostili hráče z TC Brna C. Toto utkání bylo o poznání těžší, ale st. žáci se ukázali ve výborné formě a vyhráli 6/3. Dosavadní bilance 4/0, bez porážky na prvním místě tabulky!


Mladší žáci A sehrávají svá utkání v Lize mladších žáků a každý víkend hrají velmi těžká a důležitá utkání. Tyto dva víkendy tomu nebylo jinak. Po utkání se Zlínem následovalo utkání doma, s TC Brnem. Hráči z Brna coby favorité na druhé umístění v tabulce prokázali svoje kvality a zvítězili 6/3 na žďárské půdě. Teď v neděli vyrazili žáci do Tišnova, kde byli naopak šance na vítězství poměrně veliké. Po dramatických chlapeckých čtyřhrách, i když už bylo rozhodnuto, odjelo naše mužstvo se skvělým výsledkem 7/2. Celkově mají bilanci 3/2 a stále bojují o 3. místo v tabulce.


Mladší žáci B okusili pocit vítězství v minulém utkání. Porazili totiž tým z Otrokovic a dovezli si od nich cennou výhru 6/3. Dnes je čekal domácí zápas proti brněnské Líšni. Určitě chtějí navázat na výhru a odrazit se od spodku tabulky. Líšeň však předvedla své kvality a vyhrála 7/2. Bilance našich "Béčkařů" je 1/4. Potřebují také vyhrát alespoň jedno utkání, aby zachránili soutěž.


Mladší žáci C mohou hrát v klidu, protože je netlačí žádné výsledky. Minulý víkend sehráli utkání v Třešti a tuto neděli hráli "derby" proti Novému Městu. Oba dva zápasy naše "Céčko" prohrálo a zatím se jim nepodařil najít recept na výhru! Proti Třešti prohráli 2:4 a Nové Město na Moravě si odvezlo výhru 5/1.


Baby A sehrálo minulý víkend těžké utkání se ŽLTC - TC, ze kterého si bohužel odvezli porážku 1/5 a tento víkend sehráli těžké dvojutkání s AGROFERTEM Prostějov a Spartakem Jihlavou. Pro žďárské hráče šlo o poslední dvě utkání. Dnes se nesešla forma našich hráčů a výsledky tomu odpovídaly. Obě utkání skončily stejným výsledkem, 2x 0/6 ve prospěch soupeřů.


Baby B hrálo také utkání doma, okupovalo zadní kurty dnes. Vyzvali soupeře z TK Třebíče. Třebíči máme historicky co vracet, musí si to však počkat, protože naši Bejbíci prohráli 1/5. Příští týden si snad spraví chuť naši mladíci v posledním zápase.


Mini zatím vyhráli všechny utkání, čekalo je dvojutkání se Sokolem Bedřichov a TK Třebíčí. Zde se potvrdila kvalita a ambice našich mini tenistů, protože zápasy zvládli naprosto s přehledem! Výsledky 8/0 a 7/1 vypovídají o všem! Včera hráli "miníci" důležité utkání v Jihlavě, tentokrát se Spartakem a i přes absenci Honzíka Kadlece se našim mini tenistům podařilo zvítězit v poměru 5/3. Zatím vedou bez potíží tabulku a jdou si pro první místo ve skupině = nasazení v oblastním finále mini tenistů ve Znojmě.


__________________________________________________________________________________________ Všem hráčům, rodičů, trenérům děkujeme za skvělou bojovnost a sportovního ducha! Děkujeme za výsledky a přejeme Vám hodně štěstí do druhé půlky družstev.

--

S přáním úspěšného týdne,

Adam Odvárka

Tenis Žďár


Comments


bottom of page