top of page

! Družstva aneb cesta k úspěchu II. !

Krásné pondělí, vítáme Vás u pravidelného přehledu výsledků našich družstev. Vyjma baby a mini tenistů se nám již rozběhly všechny kategorie. Do zápasů družstev se totiž zapojili také starší žáci.

Minulý týden nebyl úplně úspěšný a měli jsme soupeřům co vracet. Zlepšila se bilance našich týmů? Brzy to zjistíme.

__________________________________________________________________________________________


Tradičně začneme u naší "nejstarší" kategorie, u dospělých. Dospělí prohráli smolně minulý víkend 4/5 v Jemnici. O víkendu je čekal těžší soupeř - HTK Třebíč C. Jedná se o poměrně velkého rivala, zápasy s Třebíčí byly vždy vyrovnané. Bohužel se z hlediska sestavy v tomto ročníku nemůžeme sejít. Chyběly dvě opory z mužské části týmu a ještě došlo ke zranění dalšího. Celkově tým bojoval v oslabené sestavě statečně. Avšak soupeři byli kvalitnější a odjížděli domů s výhrou 6/3. Příští víkend nás čeká výjezd do Jihlavy. Proti Bedřichovu ( Jihlava - Bedřichov ) se naše výkony musí zlepšit, abychom si mohli připsat první vítězství sezóny. Držte nám palce.
Dorostenci chtěli rychle zapomenout na porážku 0/9 z Boskovic. Do Žďáru přijel soupeř ze Spartaku Jihlava. Konkrétně Spartak B. Bez domácí jedničky a dvojky čekala žďárský tým veliká výzva. Všichni aktéři zabojovali, makali na 100% a za dešťů dohrávali rozehraná utkání. Bojovný výkon přinesl tížený úspěch v podobě celkového vítězství 6/3!


Dorostenci: Jan Hošek, Matyáš Slavíček, Hana Havelková, Jan Hemza, Filip Lukeš a Nela Míšková.


Následující zápas čeká naše dorostence na půdě Tesly Brno. Podaří se jim prodloužit vítězná série a vyšplhají se tabulkou vzhůru?
Jak vyplynulo z titulního odstavce, svoje zápasy také rozehráli starší žáci. Na domácí půdě hostili tým ze Znojma. Za starších žáků hráli pouze dva starší žáci, Oliver Kuchař a Michaela Havelková. Zbytek týmu byl doplněný o mladší žáky. Naši žáci potvrdili předpoklad papírového favorita a připsali si tak své první vítězství do tabulky. Přesvědčivým výsledkem 6/3 zahájili velmi dobře soutěž!


Starší žáci: Jakub Fiala, Jan Zíta, Oliver Kuchař, Michaela Havelková a Sára Špačková.


Dalším zápasem je souboj s Velenem Boskovice. Starší žáci by mohli oplatit drsnou porážku dorostenců. Přejeme jim mnoho zdaru!Mladší žáci, coby nejpočetnější družstvo, odehráli své utkání také doma. Konkrétně tedy mladší žáci A. Po porážce v Prostějově je čekal výrazně lehčí soupeř a tím bylo jihlavské družstvo. Před zápasem byly šance na výhru v rukou našich hráčů. Museli však podat své standartní výkony. A to se podařilo nad očekávání. Nejdelší bitvu svedl hostující hráč Jakub Tomek, který nám přinesl bod po více než dvou a půl hodinách dlouhého zápasu. Celkový výsledek 9/0 vyslal jasný signál soupeřům, že se jich nebojíme. Hned o tomto víkendu se projeví síla a odhodlání našeho týmu, protože je čeká výjezd do silného Zlína. Podpořme na dálku náš tým!Mladší žáci B & C sehráli svá utkání nedaleko sebe. Oba dva týmy chtěli odčinit porážky z minulého utkání a o motivaci tak bylo postaráno. B tým chtěl zabodovat v Tesle Brno. Ve skoro kompletní sestavě se vydal na steč s velmi vyrovnaných soupeřem. Bohužel se zkušenosti domácího týmu ukázaly jako rozhodující a domácí tak slavili vítězství nad žďárským družstvem 8/1.


Mladší žáci B: David Kočí, Tobiáš Pešek, Matyáš Kočí, Thea Štyrská, Nikola Králíčková a Jan Mlynář.


Příští neděli čeká naše béčko důležité utkání s týmem BLTC Brno. Je potřeba si připsat na svoje konto vítězství. Přijďme jim společně za fandit a podpořit je!


Mladší žáci C sehráli své utkání v Nové Vsi u u Ivančic, v soutěži 4 + 0. V nekompletní sestavě se vydali pro svoji první výhru. Životní výkony některých hráčů bohužel výhru nepřinesly. I tak je ale výsledek 2/4 více než přijatelný.

Následující zápas je čeká doma proti HTK Třebíčí B. Podaří se žákům prolomit zápasovou smůlu? Nechme se překvapit a pojďme naše hráče podpořit.
To bylo z minulého víkendu vše. Děkujeme našim hráčům za reprezentaci oddílu. Gratulujeme vítězným týmům a všem Vám přejeme štěstí do dalších týdnů. --

S přáním úspěšného týdne, Adam Odvárka

Tenis Žďár


Comments


bottom of page