top of page

Blažka Holiday cup

Hezké pondělí,

o víkendu se konal Blažka Holiday cup. Takový název nesl turnaj mladších žáků ve Vílanci u Jihlavy. Do turnaje se prezentovalo 12 hráčů, ze Žďáru nad Sázavou dorazila dvojice Jan Zita a Jakub Fiala.

Honzík Zita coby nasazená jednička turnaje měl v prvním kole lehkou práci a rázem byl v semifinále. To bylo o poznání těžší a stopku mu vystavil Daniel Sláma (SK Tenis Tišnov), kluci svedli vyrovnanou bitvu (4:6, 2:6) s lepším výsledkem pro soupeře. Kuba Fiala coby nasazená dvojka měl podobný los v prvním kole a stejně jako Honzík postoupil do semifinále turnaje. V semifinále předvedl Kuba velmi zodpovědný výkon, jednoznačným způsobem porazil šikovného Pavla Hofmana 6:0, 6:2. Ve finále stál proti Kubovi stejný soupeř, který o kolo dříve vyřadil Jana Zitu. Scénář hry byl vypovídající, charakterickistý pro Kubovu hru: aktivní, však trpělivá hra, snaha o vytvoření si finální pozice k zakončení. Bohužel tento aktivní tenis nepřinesl tížené výsledek a Kuba si tak odvezl 2. místo! Navázal tak na formu z minulého týdne, což je velmi hodnotné! Kuba & Honza spolu hráli také čtyřhru. Kluci potvrdili roli favoritů turnaje a přesvědčivými výsledky si došli pro celkové vítězství v turnaji čtyřhry!

Foto finalistů a vítězů čtyrhry, zleva: Tobiasz Vojtěch & Sláma Daniel a Jakub Fiala & Jan Zita

Chlapcům děkujeme za krásné výsledky a přejeme jim mnoho dalších tenisových úspěchů! S pozdravem, Tenis Žďár