top of page

Úvod zimní tenisové sezóny!

Krásné pondělí,


po delší odmlce Vás vítáme u dalšího článku. Prodleva byla zapříčiněna dovolenou autora článků. "Letos už se nikam nepodívám, slibuji!"


V dnešní aktualitě se zaměříme na rozjezdy našich hráčů na úvodních turnajích nové zimní sezóny roku 2022/23. Sezóna by se dala v mnohém považovat za opravdu novou, došlo k několika změnám, přičemž ne všechny se prosadily a mnoho z nich tedy nevyšlo v planost. Na mysli máme zejména nový formát u čtyřher (platí pro kategorie od ml. žáků), kdy se mělo hrát na jeden set do 9 gamů a za stavu 8:8 měl rozhodnout tiebreak. Tato novinka vydržela na tenisovém okruhu pouhý týden a o víkendu 3-4.12. už se zase hrálo při starém.

Tedy na dva vítězné sety. Při nerozhodném stavu se hraje super tiebreak, a je hráno s pravidly NO AD a NO LET. Ve dvouhře se uvedlo v platnost pravidlo NO LET.

Přejděme nyní od novinek ze svazu k úspěchům našich talentovaných hráčů. V první řade bychom chtěli všem hráčům & rodičům poděkovat za dosavadní aktivitu na turnajích! Jezdí Vás opravdu mnoho a jsme za to rádi! Nezapomínejte si vystavovat doklady.


Turnajová sezóny se rozjela posledním víkendem v listopadu. Za veliký úspěch můžeme považovat čtvrtfinále Jakuba Hromádky na silně obsazeném turnaji mladších žáků v Jihlavě!


Souběžně se také konal ve Žďáře nad Sázavou turnaj KCTM. Chtěli bychom všem našim tenistkám a tenistům poděkovat za účast a přejeme jim mnoho štěstí do závěrečného turnaje, který se koná v sobotu 10.12. v areálu HTK Třebíče. Minulý víkend byl také vydařený. Ve Žďáře se konal první letošní turnaj, kontaktně se jednalo o turnaj kategorie Baby tenistů. Účast byla optimální, do Žďáru se sjelo 12 hráčů, polovina z nich byla domácích. Největší úspěch zaznamenal Tobiáš Pešek! Tobík vybojoval krásné 2. místo, když ve finále nestačil pouze na velmi silného soupeře, Filipa Rožka z TK AGROFERTU Prostějov.Další úspěch zaznamenal Oliver Kuchař. Oliver společně se Samem Wagnerem, Janem Zitou a Jakubem Hromádkou vyrazili na turnaj ml. žáků do nedalekého Hlinska. Do dalšího kola postoupili Oliver, Honza s Kubou. Honza s Kubou na sebe narazili v pavouku a do semifinále se podařilo postoupit Kubovi Hromádkovi! Do finále čtyrhry se probojovala dvojice Kuchař & Coyago. Oliver tak vybojoval skvělé druhé místo ve čtyrhře!Všem hráčům děkujeme za účastech na turnajích a budeme se těšit na další úspěchy. Pohodový měsíc prosinec přeje, Tenis Žďár nad Sázavou

Comments


bottom of page